4. juulil selgitatakse juba traditsiooniks saanuna Valga triatloni raames välja tänavused Eesti meistrid triatlonis. Valga triatlon on CREO Eesti Triatloni karikasarja viies etapp. Pilguheit stardinimekirjale näitab, et meestest tuleb kohale Eesti paremik. Naistest jääb olümpiamängude ettevalmistuste tõttu eemale parim naistriatleet Kaidi Kivioja, kuid oma esimest stadarddistantsi meistritiitlit läheb püüdma Merili-Mai Kivimets.

Põhivõistlus peetakse standarddistantsil (1500m ujumist, 40km ratast ja 10km jooksu) algusega kell 14:00 ja Eesti meistritiitlit on kaitsmas Henry Räppo. Henryle ei saa võistlus kerge olema, sest meistritiitli soovijate hulka kuuluvad Kevin Vabaorg, Johannes Sikk ning ega IRONMAN Hawaiiks valmistuvad Karl Mell ja Timmo Jeretki papist poisid ole. Olümpiamängudelgi kavas olevale distantsile on ennast kirja pannud ligikaudu 300 sportlast.

Sprindidistantsil (750m ujumist, 20km ratast ja 5km jooksu) selgitatakse välja Eesti meistrid juunioride arvestuses. Samuti saavad sel distantsil osaleda ka harrastajad.

Südapäeval antakse start lastetriatlonile pikkusega 150m ujumist, 4km ratast ja 1,3km jooksu. Lastedistantsile on oodatud lapsed sünniaastatega 2008 – 2013.

Hommikul kell 10:00 hakkavad supersprindidistantsil (375m ujumist, 10km ratast ja 2,5km jooksu) Eesti meistritiitli nimel võistlema noored, kel sünniaasta 2004-2007. Nendega sama distantsi saavad läbida ka harrastajad.

Kahtlemata ootab ees pikk ja põnev võistluspäev. Kokku on Valga triatlonile oodata ca 500 triatlonisõpra. Tule starti või omadele kaasa elama!

Live-tulemusi saab vaadata www.tolknet.ee