Triatloni maailma karika sarja hooaeg algas nädalavahetusel Uus-Meremaal New Plymouthis, kus sprindidistantsil võidutsesid kodupubliku rõõmuks Nicole van der Kaay ja Hayden Wilde.

 

Van der Kaay võiduajaks mõõdeti 1:02.57 ning ta edestas finišijoonel kaasmaalannat Ainsley Thorpe’i (+0.09) ja norralast Solveig Lovsethi (+0.17). Seejuures oli kohal esinduslik koosseis, kuna MK-etappidel jagatakse väärtuslikke olümpiapunkte. 

 

„See võistlus siin on minu jaoks väga eriline,“ rõõmustas oma esimese MK-etapivõidu üle Van der Kaay. „Oma esimese ja siiani viimase MK-pjedestaali teenisin ma samuti siin neli-viis aastat tagasi. Mu eesmärk oli võita, aga sellises tugevas rahvusvahelises seltskonnas on see alati keeruline. Kodupubliku toel esimesena finišeerida on väga hea tunne.“

 

Meeste seas võidutsenud Wilde lõpetas ajaga 55.57. Tema järel sai teise koha kaasmaalane Tayler Reid (+0.35) ja kolmanda koha portugallane Ricardo Batista (+0.35). Kuigi Wildel on olümpiapronks ning ta on võidutsenud mitmel MM-sarja etapil, siis MK-etapivõit oli tema jaoks esimene. 

 

„Pere on mul ikka nina alla hõõrunud, et mul on olümpiamedal, aga mitte MK-etapivõitu. Seega on äge, et sain sellega kodupubliku silme all hakkama. Ma tunnen, et ma olen maailma tipus,“ ütles Wilde.

 

Järgmine MK-sarja etapp peetakse 17. juunil Mehhikos Huatulco linnas.