Kanepi vallas Valgjärvel peeti CREO Eesti Triatloni karikasarja kolmas etapp, mille põhivõistlus peeti supersprindidistantsil (375m ujumist, 10km ratast ja 2,5km jooksu). Võistlus oli kiire, vaatemänguline ja põnevust täis.

Põhivõistluse meeste stardis oli 69 võistlejat, mis tähendas korralikku heitlust juba vees. Ujumisdistants oli lühike ja võidelda tuli paremate positsioonide nimel. Esimesena väljus veest  Risto Holtsmeier (Ujumise Spordiklubi/Tr1Hards), kellel olid tihedalt kannul Gregor Rasva (Audentes/Tr1Hards), Rinel Pius (Viimsi Veeklubi/Tr1Hards) ja Sander Aavik (Ujumise Spordiklubi). Vahetusalas tegutseti kiirelt, sest väikegi edu oli kõrgelt hinnas. Rattarajal tekkis kohe alguses seitsmeliikmeline grupp, kus hoiti tempo kõrge. Rattaraja viimasel tõusul jäi esimesena grupist maha juunioride arvestuses võistlev Ander Markus Kroon (Spordiklubi Yess). Tõusu lõpus otsustas Johannes Sikk (21 CC/Tr1Hards) eest ära sõita, kuid Sander Aavik tabas hetke ja sõitis kaasa. Kahekesi koos tuldi väikse eduga grupi ees teise vahetusalasse. Vahetusalas oli Aavik nobedam ning sai jooksurajale minnes väikese edumaa. Jooksurajal pani Sikk enda paremuse maksma ning tuli võitjana Gregor Rasva ja Armin Angerjärve (Spordiklubi Yess) ees finišisse.

Naistevõistlus oli samuti põnev, stardis oli 39 naist ja positsiooni heitlust jagus igale alale. Ujumise lõpetas esimesena noored B arvestusse kuuluv Mirtel-Madlen Siimar (21 CC), talle järgnesid lätlanna Kristiana Maskava, Romi Israel (UK Karksi Sport) ja Brita Rannamets (Ujumise Spordiklubi). Kiire vahetusalaga jõudis liidergruppi ka Liis Kapten (21 CC/Tr1Hards). Rattarajal moodustunud viieliikmelise liidergrupi töötegijaks oli Paula-Brit Siimar (Ujumise Spordiklubi/21 CC). Koos tuldi teise vahetusalasse ning esimesena pääses jooksurajale Liis Kapten, keda asusid jälitama Grete Maria Savitsch (Tabasalu Triatloniklubi) ja Kristiana Maskava. Nii nagu meeste võistlusel, ei jätnud ka Kapten midagi viimaste meetrite otsustada, vaid hoidis terve jooksudistantsi kindlalt liidrikohta. Kaptenile järgnesid finišis Grete Maria Savitsch ja Hanne Grete Hanvere (21 CC/Tr1Hards).

Lastevõistlus peeti distantsil 175m ujumist, 5km ratast ja 1,1km jooksu. Lastevõistluse esikolmikusse kuulusid tüdrukutest Adele Roop (Ujumise Spordiklubi), Evamaria Albert (21 CC) ja Helena Maddison (Ujumise Spordiklubi). Poiste esikolmiku moodustasid Karl-Eric Ott (Ujumise Spordiklubi), Kalmer Kiiver (Spordiklubi Yess) ja Karl Gustav Metspalu.

CREO Eesti Triatloni karikasarja järgmine etapp toimub 20. juunil Viljandis.